W metodzie ASZA uczysz się języka z poziomu komputera, tabletu i smartfonu, ale… to nie wszystko.
Czasami ze względów organizacyjnych nie jesteś w stanie uczyć się języka z użyciem aplikacji np. podczas biegania, jazdy samochodem, ćwiczeń na siłowni, gotowania itp. Z pomocą przychodzą nagrania audio.
Dodatkowe nagrania angielski mp3
Postanowiliśmy wzbogacić pakiety ASZA (1000 słów i 3000 słów) o aktywne nagrania audio. Aktywne, czyli takie podczas których nie tylko osłuchujesz się z językiem obcym, ale przede wszystkim ćwiczysz wymowę w języku obcym.
Nagrania są tożsame z pakietami do nauki języków – jeśli np. zakupiłeś pakiet 1000 najczęściej używanych angielskich słów z dodatkowymi nagraniami audio, to otrzymujesz nagrania angielski mp3 z taka samą zawartością jak zakupiony pakiet.
Dzięki temu świetnie osłuchujesz się z językiem, utrwalasz słownictwo i prawidłową wymowę. Ucząc się z talii przyspieszasz zapamiętywanie słów, oraz poznajesz ich prawidłową pisownie. Takie połączenie gwarantuje znakomite rezultaty.
Jest coś jeszcze… Aktywne nagrania są przygotowane w 3 wariantach. Czym różnią się te warianty? Spójrz na infografikę i zapoznaj się z krótkim wyjaśnieniem o co chodzi.

Ścieżka A – dla początkujących
Ścieżka angielski mp3 dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę metodą ASZA.
W nagraniach słyszysz najpierw słowo w języku polskim, następnie od razu po nim słyszysz tłumaczenie w języku angielskim – wypowiadane przez angielskiego lektora. Po angielskim słowie następuje krótka przerwa, w czasie której powtarzasz na głos angielskie słówko.
Rola tej ścieżki sprowadza się do początkowego zapoznania Ciebie ze słownictwem i prawidłową wymową w języku obcym.
Słuchaj nagrań na luzie i po prostu powtarzaj słowa bez specjalnego skupiania się na ich zapamiętywaniu. Twój mózg zrobi resztę – Ty tylko słuchaj i powtarzaj.
Jeśli uznasz, że słownictwo znasz już całkiem dobrze, bo wszystko “brzmi znajomo”, to wtedy wybierasz do odsłuchiwania bardziej zaawansowaną ścieżkę b.
Ścieżka B – dla osłuchanych ze ścieżką A
W nagraniach słyszysz najpierw słowo w języku polskim, następnie następuje krótka przerwa. Ta przerwa to czas, żebyś przypomniał sobie tłumaczenie polskiego słowa na angielski i wypowiedział je po angielsku na głos. Jeśli zdążysz to świetnie – bo to oznacza, że pamiętasz tłumaczenie. Jeśli nie zdążysz, to nic nie szkodzi, bo dalej lektor wypowiada słowo po angielsku. Następnie znowu pojawia się przerwa, podczas której powtarzasz na głos angielskie słowo.
Drobna uwaga: Nawet, jeśli znasz tłumaczenie polskiego słowa na angielski już podczas pierwszej przerwy, to powtórz je również podczas drugiej przerwy – to pozwoli na bardziej trwałe zapamiętanie słów.
Jeśli masz wrażenie, że już znasz wszystkie słowa i od razu po słowie polskim wypowiadasz prawidłowe słowo angielskie, to czas sięgnąć po ścieżkę c.
Ścieżka C – dla osłuchanych ze ścieżką A i B
Jeśli dobrze opanowałeś ścieżkę b, to zadaniem ścieżki c jest przyspieszenie nauki przez likwidację ostatniej przerwy i eliminacje podwójnego powtarzania angielskiego słowa. Słyszysz słowo polskie, wypowiadasz jego angielskie tłumaczenie, a potem lektor wypowiada je ponownie, żebyś upewnił się, że na pewno wypowiedziałeś je dobrze. Później pojawia się kolejne polskie słowo.
Podsumowanie
Proponowany przez nas dobór ścieżek jest optymalny, ale jeśli okaże się, że wolisz np. zacząć od ścieżki b, to masz taką możliwość. Tak naprawdę zależy to od Ciebie i od Twojego komfortu podczas nauki. Nauka metodą ASZA ma być przyjemna i skuteczna.
Ścieżki zaprojektowane są tak, że każdy uczeń znajdzie optymalne dla siebie rozwiązanie.
Pakiety do nauki z dodatkowymi ścieżkami audio znajdziesz klikając w poniższy przycisk
Ja mam 57 lat i zależy mi, żeby się nauczyć angielskiego, bo niedługo emerytura na której chcę podróżować po świecie i nie wiem, czy dam radę się nauczyć, zastanawiam się jaki sposób nauki jest dla mnie najlepszy, bo lata swoje mam, mózg już jak gąbka nie chłonie i sama nie wiem… W internecie opisane są różne metody jakiś naukowców, ale czy to daje efekty, czy to tylko pieniądze wyrzucone w błoto?
Cześć Danuta. Więcej wiary 🙂 Najstarszy posiadacz naszych pakietów ma 69 lat i uczy się na komputerze – lata do swoich dzieci i wnuków do Anglii, ma angielską synową i dogaduje się z nią jak sam określił “całkiem nieźle”. Nie będę komentował tego co pojawia się w Internecie – rzetelnie mogę wypowiadać się tylko w temacie sukcesów klientów ASZA 🙂
Mam te nagrania i są super. Najpierw słuchałam wersji a późńiej b, a jak już się osłuchałam to wesji c. Zamiast słuchać radia bezsensu, to nauczyłam się 3000 słów po angielsku i spokojnie mogę się dogadać, daje to dużą pewność siebie.
O to właśnie chodzi 🙂 Ideą powstania pakietów w 3 różnych wersjach jest właśnie to, że sami mieliśmy problem z dopasowaniem nagrań do swojego poziomu językowego, stąd pomysł na oferowanie trzech wariantów w cenie jednego 🙂
Cieszymy się, że masz więcej pewności siebie – wiemy jak bardzo to jest ważne i dziękujemy za Twój komentarz 🙂
Nagrania w 3 wersjach to super opcja
Zgadzamy się w 100% 😉