W metodzie ASZA uczysz się języka z poziomu komputera, tabletu i smartfonu, ale… to nie wszystko.

Czasami ze względów organizacyjnych nie jesteś w stanie uczyć się języka z użyciem aplikacji np. podczas biegania, jazdy samochodem, ćwiczeń na siłowni, gotowania itp. Z pomocą przychodzą nagrania audio.

Dodatkowe nagrania angielski mp3

Postanowiliśmy wzbogacić pakiety ASZA (1000 słów i 3000 słów) o aktywne nagrania audio. Aktywne, czyli takie podczas których nie tylko osłuchujesz się z językiem obcym, ale przede wszystkim ćwiczysz wymowę w języku obcym.

Nagrania są tożsame z pakietami do nauki języków – jeśli np. zakupiłeś pakiet 1000 najczęściej używanych angielskich słów z dodatkowymi nagraniami audio, to otrzymujesz nagrania angielski mp3 z taka samą zawartością jak zakupiony pakiet.

Dzięki temu świetnie osłuchujesz się z językiem, utrwalasz słownictwo i prawidłową wymowę. Ucząc się z talii przyspieszasz zapamiętywanie słów, oraz poznajesz ich prawidłową pisownie. Takie połączenie gwarantuje znakomite rezultaty.

Jest coś jeszcze… Aktywne nagrania są przygotowane w 3 wariantach. Czym różnią się te warianty? Spójrz na infografikę i zapoznaj się z krótkim wyjaśnieniem o co chodzi.

Ścieżka A – dla początkujących

Ścieżka angielski mp3 dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę metodą ASZA.

W nagraniach słyszysz najpierw słowo w języku polskim, następnie od razu po nim słyszysz tłumaczenie w języku angielskim – wypowiadane przez angielskiego lektora. Po angielskim słowie następuje krótka przerwa, w czasie której powtarzasz na głos angielskie słówko.

Rola tej ścieżki sprowadza się do początkowego zapoznania Ciebie ze słownictwem i prawidłową wymową w języku obcym.

Słuchaj nagrań na luzie i po prostu powtarzaj słowa bez specjalnego skupiania się na ich zapamiętywaniu. Twój mózg zrobi resztę – Ty tylko słuchaj i powtarzaj.

Jeśli uznasz, że słownictwo znasz już całkiem dobrze, bo wszystko “brzmi znajomo”, to wtedy wybierasz do odsłuchiwania bardziej zaawansowaną ścieżkę b.

Ścieżka B – dla osłuchanych ze ścieżką A

W nagraniach słyszysz najpierw słowo w języku polskim, następnie następuje krótka przerwa. Ta przerwa to czas, żebyś przypomniał sobie tłumaczenie polskiego słowa na angielski i wypowiedział je po angielsku na głos. Jeśli zdążysz to świetnie – bo to oznacza, że pamiętasz tłumaczenie. Jeśli nie zdążysz, to nic nie szkodzi, bo dalej lektor wypowiada słowo po angielsku. Następnie znowu pojawia się przerwa, podczas której powtarzasz na głos angielskie słowo.

Drobna uwaga: Nawet, jeśli znasz tłumaczenie polskiego słowa na angielski już podczas pierwszej przerwy, to powtórz je również podczas drugiej przerwy – to pozwoli na bardziej trwałe zapamiętanie słów.

Jeśli masz wrażenie, że już znasz wszystkie słowa i od razu po słowie polskim wypowiadasz prawidłowe słowo angielskie, to czas sięgnąć po ścieżkę c.

Ścieżka C – dla osłuchanych ze ścieżką A i B

Jeśli dobrze opanowałeś ścieżkę b, to zadaniem ścieżki c jest przyspieszenie nauki przez likwidację ostatniej przerwy i eliminacje podwójnego powtarzania angielskiego słowa. Słyszysz słowo polskie, wypowiadasz jego angielskie tłumaczenie, a potem lektor wypowiada je ponownie, żebyś upewnił się, że na pewno wypowiedziałeś je dobrze. Później pojawia się kolejne polskie słowo.

Podsumowanie

Proponowany przez nas dobór ścieżek jest optymalny, ale jeśli okaże się, że wolisz np. zacząć od ścieżki b, to masz taką możliwość. Tak naprawdę zależy to od Ciebie i od Twojego komfortu podczas nauki. Nauka metodą ASZA ma być przyjemna i skuteczna.

Ścieżki zaprojektowane są tak, że każdy uczeń znajdzie optymalne dla siebie rozwiązanie.

Pakiety do nauki z dodatkowymi ścieżkami audio znajdziesz klikając w poniższy przycisk

nauka angielskiego fiszki angielski

Pakiety Słów do Nauki Angielskiego

Wszystkie pakiety do aplikacji Anki w jednym miejscu.

Wybierz Pakiet