nauka angielskiegoNauka angielskiego w obecnym świecie staje się niezbędnym elementem rozwoju osobistego, zawodowego i biznesowego. Śmiało można powiedzieć, że ktoś kto zna język angielski ma świat u swoich stóp… i to dosłownie.

Znajomość angielskiego pozwala dołączyć do elitarnego grona osób, które są w stanie porozumieć się z ludźmi praktycznie na całym świecie. Język angielski nieoficjalnie stał się czymś w rodzaju “języka urzędowego” w większości zakątków na świecie.

Co zapewnia znajomość języka angielskiego?

Osoby anglojęzyczne posiadają bardzo dużą przewagę zawodową i często finansową nad osobami nie znającymi tego języka, przede wszystkim ze względu na dużo większą dostępność nowych, cennych i wysokiej jakości informacji napływających głównie ze świata “zachodniego”.

Ci którzy docierają jako pierwsi do informacji technologicznych, biznesowych, marketingowych, psychologicznych i wielu innych, są w stanie zarabiać ogromne pieniądze budując nowoczesne firmy, tworząc konkurencyjne startupy albo sprzedając swoją wiedzę i umiejętności tym, którzy jej potrzebują.

To pionierzy, którzy jako pierwsi dotarli do odpowiednich informacji, wykorzystali je w praktyce i dostosowali do polskich realiów zarobili na nich krocie.

Mam nadzieję, że to dla Ciebie całkiem niezła motywacja do nauki angielskiego 🙂

Niesprawiedliwa przewaga…

Może Cię denerwować ta “niesprawiedliwość”, pewnie nawet w duchu mówisz sobie „Taki Brytyjczyk czy Amerykanin ma dużo łatwiej ode mnie”. Owszem, to prawda, jednak możesz tę niedogodność zamienić w swój największy atut:

  • możesz zyskać przewagę nad osobami w Polsce, które nie znają języka angielskiego i dostarczać im informacje, za które Ci zapłacą, albo jako pierwszy wykorzystać je do stworzenia czegoś innowacyjnego, opartego o nowe trendy, których inni jeszcze nie dostrzegają.
  • możesz zyskać przewagę nad Brytyjczykiem, który nie zna języka polskiego. Mało prawdopodobne jest, żeby Brytyjczyk uczył się polskiego –  i tu otwiera się wiele nowych możliwości.
  • znając angielski dużo łatwiej jest emigrować za pracą i lepszym życiem.
  • znając angielski dużo łatwiej jest zarabiać w dolarach, funtach i euro niezależnie od miejsca w którym mieszkasz, np. świadcząc usługi dla anglojęzycznych klientów na całym świecie

Czy nauka angielskiego jest trudna?

Nauka angielskiego nie jest trudna pod warunkiem, że uczysz się w odpowiedni sposób.

Niestety tradycyjne metody uczenia się angielskiego, z którymi mamy do czynienia w szkołach publicznych, czy szkołach językowych są bardzo słabe i czasochłonne.

Wkuwanie gramatyki, czasowników nieregularnych i uczenie się słówek z książki czy z kartki jest sposobem tylko dla wybitnie wytrwałych.

Angielski dla leniwych

Na szczęście istnieją metody nauki angielskiego dla osób, które nie mogą poświęcić na naukę zbyt wiele czasu, są leniwe, szybko tracą motywację i potrzebują błyskawicznych efektów.

Jakie to metody? O tym przeczytasz w artykule: Nauka Angielskiego – Jak Skutecznie Nauczyć się Angielskiego

nauka angielskiego fiszki angielski

Pakiety Słów do Nauki Angielskiego

Wszystkie pakiety do aplikacji Anki w jednym miejscu.

Wybierz Pakiet